Multinational Coca-Cola gaat drie Engelse fabrieken voorzien van zonne-energie. Voor 2020 moet 35 procent van de energie die gebruikt wordt in de productie duurzaam zijn.
Het gaat onder andere om de grootste fabriek van de frisdrankfabrikant in Europa, die zo’n 100 miljoen flessen per jaar produceert.
Op elk van de fabriek komen zonnepanelen met een vermogen van 50 kW. Elke installatie zorgt voor 350.000 kWh aan elektriciteit en zorgt voor een CO2-reductie van 30.000 kilogram per jaar.
CO2
Ander opvallend nieuws: Coca-Cola heeft de hulp ingeroepen van consumenten om de uitstoot van CO2 te beperken. In samenwerking met een adviesbureau zette de multinational geïnteresseerden op een ‘CO2-dieet‘.
Wat Coca-Cola hiervan geleerd heeft, is dat consumenten erg hun best deden en hun CO2-uitstoot per dag verminderden, maar dat zij aangaven dat transparantie over de emissies op producten mist. Naar aanleiding van dit onderzoek gaat de fabrikant meer informatie geven over de milieueffecten van zijn producten.

EnergieOndernemer is een uitgave van EnergieMedia.



