Onafhankelijke tips en cases over energiebesparing voor bedrijven.

De energierekening gaat omhoog

door Redactie op 6 oktober 2010 · 1 comment

in Branches

Vanaf 2013 gaat de energierekening flink omhoog. Volgens BN/De Stem kan het bedrag voor een gemiddeld huishouden na 2015 zelf oplopen tot 200 euro extra per jaar. De stijging is een direct gevolg van de plannen van het voorgenomen kabinet om de Stimulering Duurzame Energieproductie (SDE) om te vormen tot een ingrijpender SDE+-programma.

Bedrijven en burgers
De kosten voor dit programma moeten betaald worden uit een opslag op de energierekening. In 2013 moet er 100 miljoen worden opgehaald, in 2015 maximaal 300 miljoen. De lasten worden gelijk verdeeld over burgers en bedrijven; beide betalen 50 procent. De opslag wordt evenredig verdeeld over gas- en elektricteitsverbruik.

Volgens de krant gaat de lastenverzwaring gaat in over drie jaar omdat tot en met 2012 nog 90 miljoen per jaar beschikbaar is aan subsidiegeld voor duurzame energie.

  • ake

    Straks lekker goedkoop tanken met een elektrische auto? Geen wegen belasting voor een elektrische auto? De regering is nu al bezig te incasseren wat nu voorgesteld wordt als een goedkope energie bron. Tegen de tijd dat we een elektrische auto kunnen rijden is de prijs voor de elektriciteit al zo hoog door de zgn duurzame energie plannen dat auto rijden geen enkel voordeel meer heeft. Snapt dan niemand dat de regering zich nu al aan het indekken is voor het voordeel dat de mensen mogelijk zouden kunnen krijgen? Het wordt tijd dat er een organisatie komt die de consument echt gaat beschermen en de staat gaat dwingen om naar hen te luisteren. Uiteindelijk maken wij als burgers de wet uit en als we allemaal tegelijkertijd in Nederland het licht uit zouden doen zou het hele net in de soep lopen. Ik stel voor als we ons in Nederland organiseren en we met z’n allen van deze macht gebruik maken zodat niet de regering maar wij met z’n allen de markt gaan bepalen.

Previous post:

Next post: