Een nieuw Europees project gaat software en sensoren ontwikkelen voor een systeem dat het energiegebruik in een gebouw optimaal afstemt op de activiteiten die er op een bepaald moment in plaatsvinden. In het project GreenerBuildings werken de Rijksuniversiteit Groningen, de TU Eindhoven, de Universiteit van Rome, het Industrial Technology Research Institute of Taiwan, Philips, EnOcean GmbH en Fluid Solutions samen. De EU draagt 1,85 miljoen euro bij.
Energiekosten
In Europa geldt dat bedrijfsgebouwen verantwoordelijk zijn voor veertig procent van de energieconsumptie – in Engeland en Zwitserland is dat zelfs vijftig procent. Bij bedrijfsgebouwen en industriële gebouwen bedragen de energiekosten ongeveer dertig procent van het totaal van de huisvestingskosten.
Doel van GreenerBuildings is het ontwerpen van een compleet regel- en besturingssysteem voor energiebesparing in dergelijke gebouwen.
Belangrijke onderdelen zijn:
- het ontwikkelen van systemen die activiteiten detecteren en ervoor zorgen dat de inzet van energie aan de activiteit wordt aangepast;
- het ontwikkelen van systemen die de inzet van energie aanpassen aan de condities in een bepaalde ruimte (die er bijvoorbeeld voor zorgen dat de airconditioning wordt uitgeschakeld als de ramen openstaan);
- het ontwikkelen van sensoren die zelf geen energie gebruiken of de energie die ze nodig hebben uit hun omgeving halen;
- het testen van deze systemen in gebouwen.
Het project wordt gecoördineerd door de TU Eindhoven en de Rijksuniversiteit Groningen.
Gerelateerde berichten:












Wat is Warmte-Koude-Opslag (WKO) nu precies en wat kun je ermee als ondernemer? Wanneer is het een zinvolle en rendabele toepassing en wanneer niet?






Hoe behaal je Greenkey-certificering?
“Veel zal afhangen van de Green Deal", vertelt
Duurzame ondernemers worden flink benadeeld vanwege de salderingsregeling, stelt
Hoe bespaart
Hoe haalbaar is een groene pc? Blogger
Drie vragen aan 
Recente reacties