Bouwbedrijf Dura Vermeer Divisie Infra en technisch dienstverlener Imtech Infra hebben een procedure afgesproken om gebundeld materialen te bestellen en af te roepen voor gezamenlijke projectlocaties. Daarmee willen ze hun CO2-uitstoot reduceren.
Voorafgaand aan de werkzaamheden op een project maken de twee partijen afspraken over bestel- en afroepschema’s. Daarmee wordt voorkomen dat door verschillende partijen materialen besteld en afgeroepen worden bij dezelfde leverancier, meerdere malen per dag of week. Via deze bundeling van bestellingen en coordinatie in logistiek kunnen transportbewegingen worden verminderd. De vermindering in transportbeweging levert naar verwachting een flinke energiereductie op; tot 25%. Bovendien zorgt het voor minder drukte op de weg en bouwlocaties.
Kennis delen
Met dit initiatief tot samenwerking wordt naast een reductie van CO2-emissies, beoogd een voorbeeld aan de branche te geven. De procedure zal daarom ook ter beschikking worden gesteld aan branchegenoten en andere geïnteresseerden.
10% verminderen
Dura Vermeer wil een actieve bijdrage leveren aan het tegengaan van klimaatverandering door het reduceren van CO2-emissies. Om het doel om in 2012 het energieverbruik met 10% verminderd te hebben ten opzichte van 2008, zijn diverse besparingsmaatregelen getroffen. Onder andere op de werklocaties, in het wagenpark en productieprocessen.
bron: persbericht
Gerelateerde berichten:












Wat is Warmte-Koude-Opslag (WKO) nu precies en wat kun je ermee als ondernemer? Wanneer is het een zinvolle en rendabele toepassing en wanneer niet?






Hoe behaal je Greenkey-certificering?
“Veel zal afhangen van de Green Deal", vertelt
Duurzame ondernemers worden flink benadeeld vanwege de salderingsregeling, stelt
Hoe bespaart
Hoe haalbaar is een groene pc? Blogger
Drie vragen aan 
Recente reacties