Het energiegebruik van de ICT-sector is de afgelopen jaren fors gestegen. Uit een studie van Tebodin in opdracht van het ministerie van Economische Zaken blijkt dat bijna 2 procent van het totale energiegebruik betrekking heeft op automatisering.
Het ICT-gerelateerde elektriciteitsgebruik groeide volgens de studie tussen 2006 en 2008 twee keer zo hard als het totale elektriciteitsgebruik, niet in de laatste plaats door de sterke opkomst van het datacenter. Daarvan is elektriciteitsgebruik met 52 procent toegenomen sinds 2006.
Staatssecretaris Heemskerk (Economische Zaken) heeft al in 2008 een meerjarenafspraak met de ICTsector gemaakt over energiebesparing.
Gerelateerde berichten:












Wat is Warmte-Koude-Opslag (WKO) nu precies en wat kun je ermee als ondernemer? Wanneer is het een zinvolle en rendabele toepassing en wanneer niet?






Hoe behaal je Greenkey-certificering?
“Veel zal afhangen van de Green Deal", vertelt
Duurzame ondernemers worden flink benadeeld vanwege de salderingsregeling, stelt
Hoe bespaart
Hoe haalbaar is een groene pc? Blogger
Drie vragen aan 
Recente reacties